Propers esdeveniments

Desembre

Cursa Sant Silvestre De Bagà 2023

31 desembre

Bagà (Berguedà)

Cursa Sant Silvestre Puigcerdà 2023

31 desembre

Puigcerdà (La Cerdanya)

Cursa Sant Silvestre La Seu D’Urgell 2023

31 desembre

La Seu D’Urgell (Alt Urgell)

Mesos anteriors

 

Novembre

Campionat  Catalunya Atletisme

19 novembre

Fons-Ripollès (Ripollès)

Congrés Internacional d'Esport i Turisme de Muntanya

23 i 24 novembre

Puigcerdà (La Cerdanya)

Octubre

Mountain Calling

1 octubre

Espot (Pallars Sobirà)

Cadí Rollers IV Edició

1 octubre

Lles de Cerdanya (La Cerdanya)

Marxa a  peu pel Correllengua a la Garrotxa El Torín

7 Octubre

Olot (La Garrotxa)

Olla Núria Vertical open cursa muntanya

7 Octubre

Vall de Núria (Queralbs) (Ripollès)

Open BTT Tremp Unió Ciclista Tremp

7 Octubre

Tremp (Pallars Jussà)

La Foranca. Cursa de Muntanya d’Alàs i Cerc

8 Octubre

Alàs i Cerc (Alt Urgell)

4a NordiCEC circuit marxa nòrdica

14 Octubre

Olot (Garrotxa)

8a Vertikalm Copa Catalana Curses Verticals

15 Octubre

Vall d'en Bas (Garrotxa)

3a edició Vertical Urgellet

15 Octubre

Seu d'urgell

X Travessa Transfronterera Sant Julià de Lòria

20 Octubre

sant Julià de Lòria (Andorra)

IX Trepitja Garrotxa Solidària Ultra cursa muntanya-Oix

20-22 Octubre

Montagut i Oix (Garrotxa)

Setembre

Competicions Raid Esports Muntanya Raidaran

1 Setembre

Vielha e Mijaran (Vall d'Aran)

Vertical Prat

2 Setembre

Fígols (Alt Urgell)

Pyreenes Stage Run

3 Setembre

Ribes de Freser (Ripollés)

Marrana Skyrace open cursa muntanya

3 Setembre

Vallter 2000 - Setcases (Ripollès)

Cursa de muntanya La Catllaràs

9 Setembre

Sant Julià de Cerdanyola (Berguedà)

Saldes XTrail

9 i 10 de setembre

Saldes (Berguedà)

Cursa Muntanya Rialp Matxicots

16 setembre

Rialp (Pallars Sobirà)

Open Internacional Tennis taula

16 setembre

Olot (Garrotxa)

Grand Final Tour du Lord

16 setembre

Sant Llorenç de Morunys (Solsonès)

Taga 2040 open cursa muntanya

17 setembre

Sant Joan de les Abadesses (Ripollès)

2a Caminada Alt Urgell marxa nòrdica

24 setembre

Alàs i Cerc (Alt Urgell)

Volta Pedraforca a motor

27-28 setembre

Bagà-Saldes-Aravell-Guardiola B. (Berguedà)


Transpirenaica moto

28-30 setembre

Puigcerdà (Cerdanya)/Vielha e Mijaran (Vall d'Aran)

Mountain Calling

30 setembre

Port Ainé (Pallars Sobirà)

Salomon Ultra Pirineu running 100 km

29-30 setembre - 1octubre

Bagà/Gósol/Bagà (Berguedà)

27a Pujada Ciclista a Falgars

30 setembre

La Pobla de l’Illet (Ripollès)

35a Lliga Catalana Femenina presentada per AON

30 setembre i 1 octubre

Palau d’Esports de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

Agost

BTT infantil a Vilada

5 Agost

Vilada (berguedà)

Marxa Nòrdica La Pobla de l’Illet

6 Agost

La Pobla de l’Illet (Berguedà)

6a Trobada Aristot Copa Catalana Curses de muntanya

6 Agost

El Pont de Bar (Alt Urgell)

Passejada nocturna La Pobla de l’Illet

10 Agost

La Pobla de l’Illet (berguedà)

I edició Cursa del Pla

12 Agost

Pla de Sant Tirs (Alt Urgell)

Caminada Popular Borredà

19 Agost

Borredà (Berguedà)

Sortida D’estiu Bici Carretera Cambrils

19 Agost

Cambrils (Odèn)

III Edició Montlude Ski Race l Vall d’Aran

19 Agost

ValL d’Aran. (ValL d’Aran)

2a etapa Vuelta Ciclista a España

27 Agost

Seu d'Urgell (Alt d'Urgell)

3a etapa Vuelta Ciclista a España

28 Agost

Seu d'Urgell (Alt d'Urgell)

Juliol

19a Copa Catalana Raids Esports de Muntanya

1 juliol

Vallcebre (Berguedà)

Puja i Baixa a Batet

1 juliol

Olot (Garrotxa)

Esperdenyada Raiers Caminada

1 juliol

Pobla de Segur ( Pallars Jussà)

12h de Voleibol Olot

2 juliol

Olot (Garrtoxa)

VII Cursa de Muntanya MontcalRun

2 juliol

Maià de Montcal (Garrotxa)

Èlite Jove Solsona

3 - 23 juliol

Solsona (Solsonès)

Torn dera Val d'Aran

7 juliol

vall d'aran (vall d'aran)

UTMB Vall d’Aran

5 - 9 juliol

Vall d’Aran (Vall d’Aran)

Deporvillage TriTour El Pont de Suert 2023

8 juliol

El Pont de Suert (Alta Ribagorça)

Cursa Cabanera de la Vall Fosca

15 juliol

Pla de Toveria (Pallars Jussà)

Marxa Nòrdica Cercs

16 juliol

Cercs (Berguedà)

LLiga Microesprints

19 juliol

Cercs (Berguedà)

VIII Edició Gran Fondo Alp-Cerdanya Cycle Tour

22 juliol

Alp (La Cerdanya)

Cursa Correkamins

22 juliol

Ainet de Cardós (Pallars Sobirà)

Trinxa Corbells BTT Talló

29 juliol

Bellver de Cerdanya (La Cerdanya)

La Trinxa Cerdanya BTT

30 juliol

Martinet (La Cerdanya)

38 edició Cursa Popular d'Age

30 juliol

Age (La Cerdanya)

XXXI Crusa Popular Bagà

30 juliol

Bagà (Berguedà)

39a Hora de Reistència de Natació a la Piscina municipal de Solsona

30 juliol

Solsona (Solsonès)

Juny

Trail Vall Fosca

 

2-4 juny

La Pobleta de Bellveí (lleida)

Cartell IX Milla Vertical d'Àreu

3 juny

ÀREU (PALLARS SOBIRÀ)

Caminada Blaugrana 

(18,12,6km)

3 juny

Bagà (Berguedà)

Pacha Mama Orbea

3 juny

Bellver de Cerdanya (La Cerdanya)

Vertical Arruix Santa Fe 

3 juny

Organyà (Alt Urgell)

Trail Copa Cat Curses muntanya

4 juny

Vall Camprodon-Molló(Ripollès)

Milla Vertical Bagà

4 juny

Bagà (Berguedà)

Pujada Coll de Pal

4 juny

Bagà (Berguedà)

IX Tondo Kids bici

4 juny

Sant Joan de les Fonts (Garrtotxa)

Les Tres Nacions Puigcerdà

10 juny

Puigcerdà (La Cerdanya)

Lles Xtrail running

10 juny

Lles (Cerdanya)


Jornada Lliga Cat Curling

11 juny

PUICERDÀ (CERDANYA)

Camins de Falles Trail Alt Àneu

11 juny

Isil (Pallars Sobirà)

Gran Raid MTB transpirenaica ciclisme Sant Jean de Luz

11-17 juny

Vielha - Seu d'Urgell - Camprodon - Roses

Festival de Patinatge

17 juny

olot (Garrtoxa)

Transfronterera Caminada Cap del Rec

17 juny

Cap del Rec Lles de Cerdanya (La Cerdanya)

Trail Catllaràs

17 juny

La Pobla de lIllet (Berguedà)

Festival Cavalls del Vent 2023

17 juny

Refugi del Rebost (Berguedà)

La Vansa Bike Race. BTT Infantil Campionat de Catalunya

17 juny

Refugi de l’Arp (Alt Urgell)

Caminada Popular de Bagà

18 juny

Bagà (Berguedà)

Parlem d'Esport als Pirineus

22 juny

Bagà (Berguedà)

XXXIV  Caminada Popular Els camins antics de La Pobla de Lillet

25 juny

Ripoll (Ripollès)

Trail II d’Estiu Bagà + Cursa d’estiu + XS

25 juny

Bagà (Berguedà)

RIC2023.CAT

Trobada Internacional Espeleologia i descens canyons FIC, CEC i FEC.

25 juny - 2 juliol

Sant Joan de les Abadesses (Ripollès)

Garmin Mountain Festival Vall de boí

30 juny - 2 juliol

Vall de Boi (Alta Ribagorça)

Maig

Volta Ciclista Girona JM Carreras 

1 MAIG

olot (Garrtoxa)

Caminada Popular a la sèquia de Puigcerdà 

1 MAIG

PUICERDÀ (CERDANYA)

Jornada Lliga Cat Curling

11 maig

PUICERDÀ (CERDANYA)

Trobada Alpinisme i escalada G Cavall B

13 - 14 maig

Peramola (Alt Urgell)

Petita BRB Trail Copa Cat Promo Rassos Peguera 

14 maig

Castellar del Riu (Berguedà)

Fase ascens tennis taula

19 - 21 maig

Olot (Garrotxa)

Berga Trail Ultra Ensija Campionat Cat equips curses muntanya

20 maig

Berga (Berguedà)

Pirene Xtreme Triathlon 2023

20 maig

Cellers (Pallars Jussà)

La Tresvoltada Bellver de Cerdanya

20 maig

Bellver de Cerdanya (La Cerdanya))

Escanyabocs

20 - 21 maig

La Seu d’Urgell (Alt Urgell)

Caminada popular Solsona

21 maig

Solsona (Solsonès)

Circuit BTT

21 maig

Tremp (Pallars Jussà)

14a Cara Amon Campionat Cat Curses Verticals Barruera

27 maig

Vall de Boi (Alta Ribagorça)

XIX Marxa Popular Vall de Siarb

28 maig

Llagunes (Pallars Sobirà)